2025-Wat beweegt de pelgrimwebsite

Symposium van de Camino Academie
Datum: 11 april 2025
Plaats: Verkadefabriek
’s Hertogenbosch

De pelgrimage kent veel verschillende vormen en pelgrims zijn er in alle soorten en maten, maar wat alle pelgrims hoe dan ook gemeen hebben: ze zijn in beweging. En dat niet alleen: pelgrims worden ook bewogen. Over het letterlijk in beweging zijn van de pelgrim heeft de Camino Academie in 2024 een symposium georganiseerd; het bewogen worden, de soms ingrijpende ervaringen die worden opgedaan, hebben we in 2025 belicht.

De aard van die pelgrimservaringen varieert al naar gelang de wijze van pelgrimeren en is natuurlijk ook afhankelijk van de beweegredenen van de pelgrim. Anderzijds lijkt er soms weinig verschil te zijn tussen de ervaringen van pelgrims die met een kerkelijk/religieus motief op reis gaan en pelgrims die zichzelf als seculier beschouwen. Kennelijk heeft de pelgrimage haar eigen impact op de mens, die losstaat van wereldbeschouwing en levensovertuiging.

Om dat verschijnsel verder uit te diepen, hebben we op 11 april 2025 een dagsymposium met lunch georganiseerd. De sprekers hebben vanuit verschillende perspectieven hun licht laten schijnen over de ervaringen van de pelgrim.

Op onderstaande kaart zie je een aanduiding waar vandaan onze bezoekers zich bewogen hebben om naar ‘s Hertogenbosch te komen: